Llapi përforcohet, gati për Evropë

Futboll

Llapi përforcohet, gati për Evropë

Nga: K.G. Më: 22 qershor 2024 Në ora: 18:41
Pamje nga prezantimi

Llapi i Podujevës vazhdon të përforcohet për edicionin e ri dhe garat evropiane.

Siç dihet Llapi do të garojë në Europa League.

Skuadra llapjand do të ndeshet me fituesin e Kupës së Polonisë, Wisla Krakow.

Taulant Lutfiu i bashkohet Llapit.

“Klubi Futbollistik Llapi komunikon marrëveshjen e arritur me qendërmbrojtësin Taulant Lutfiu.

23-vjeçari bashkohet me klubin pas eksperiencave disa vjeçare në Zvicërr, teksa formimin si futbollist e ka pasur në klubet si: Meyrin FC, Urania Genève Sport, FC Versoix.

Lutfiu do jetë i projektuar për të ardhmen e klubit si futbollist perspektiv”, njofton KF Llapi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat