Numri 9 ideal është Morata

Futboll

Numri 9 ideal është Morata

Më: 10 korrik 2024 Në ora: 14:57
Morata

“Një numër 9 i aftë për të luajtur në 30 metrat e fundit në hapësira të ngushta”.

A përputhet deklarata e Paulo Fonsekës gjatë prezantimit si trajneri i Milanit, me karakteristikat e Alvaro Moratës?

Për t’iu përgjigjur pyetjes, mund të provojmë të paralelizojmë gjithçka me atë që po ndodh dhe po shohim në këtë “Euro 2024”…

Dhe gjithçka duke u fokusuar në strukturën sulmuese të Spanjës, e cila pavarësisht se bën të gjitha dallimet e nevojshme nga të tjerat, mund të jetë e ngjashme në disa koncepte dhe tipe lojtarësh, të cilët Fonseka i ka pikërisht objektiva për Milanin e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat