Basha në dilemë

Hendboll

Basha në dilemë

Nga: Kemajl Goca Më: 8 janar 2021 Në ora: 16:59
Basha në prapavijë

Aloja e majtë, Albulena Basha, është në dilemë për të ardhmen e saj. Hendbollistja pas lëndimit në duel me Kastriotin nga Ferizaj, për disa javë mbetet jashtë parketit. 

Aktualisht është pjesë e kampiones në fuqi, Ferizaj dhe ende nuk dihet se a do t’i qëndrojë besnik kësaj ekipe apo do të shtegtojë diku tjetër. 

“Kam kaluar lëndimin, jam e gatshme tani t’i kthehem betejave kampionale”, tha Basha për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Flitet se jeni në negociata me tri klube, cila është e vërteta? “Asgjë nuk po të them tash për tash, ia lëmë kohës”, përgjigjet ajo. 

Basha është prej lojtareve më të mira në Kosovë apo hendbollistja më e mirë në 20 vitet e fundit, e zgjedhur në anketën e rubrikës së sportit të gazetës “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat