Mehdi Ademi - veprimtar në Gjeneratën  e Republikës

Hendboll

Mehdi Ademi - veprimtar në Gjeneratën  e Republikës

Nga: K.Goca Më: 15 janar 2021 Në ora: 18:06
Mehdi Ademi - veprimtar në Gjeneratën  e Republikës

Veprimtarë të shumtë sportivë kontribuan në vitet e 90-ta për të mbajtur gjallë sportin. 

Vitet me të vështira (1991-1999), kur populli shqiptarë i Kosovës u ballafaqua me terrorin e paparë të pushtuesit serb. 

Mehdi Ademi i takon Gjeneratës së Republikës. 

Ai ka qenë ndër veprimtarët e dalluar të hendbollit në vitet e 90-ta. 

Në ato vite, ai ishte anëtar i kryesisë së klubit të hendbollit Drenica nga Drenasi.  

Ademi veproi si shumë veprimtarë tjerë, pa u ndalur fare, duke qenë krahë i djathtë i klubit.
Ai asnjëherë nuk u ndal dhe as që mërzitej për kërcënimet e milicisë së pushtuesit serb. 

Sot jeton një jetë të qetë, është delegat i hendbollit dhe ndihet krenar që i takoi Gjeneratës së sakrificës, ku luftohej me çdo mjet pushtuesi serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat