Argjentina bën senzacion, Kroacia shokon

Hendboll

Argjentina bën senzacion, Kroacia shokon

Nga: K.Goca Më: 23 janar 2021 Në ora: 20:51
Argjentina bën senzacion, Kroacia shokon

Kombëtarja e Kroacisë në hendboll (meshkuj), pëson humbje të papritur në ndeshjen e xhiros së dytë të raundit të 2-të të Grupit II në kuadër të Kampionatit Botëror, që po mbahet në Egjipt. Kroatët mposhtet me rezultat 19:23 (12:12) nga Argjentina.

Kështu Kroacia mbeti në pesë pikë dhe në pozitën e tretë, një më pak se Danimarka udhëheqëse, e cila ka një lojë më pak, dhe Argjentina. Katari i katërti, i cili mundi Bahrajnin 28:23 në ndeshjen e parë të ditës në këtë grup, ka katër pikë. Në fund janë Japonia me një dhe Bahrejni pa pikë.

Në raundin e fundit, të hënën, Kroacia do të luajë kundër Danimarkës, ndërsa Argjentina kundër Katarit. Për të arritur në çerekfinale, Kroacia së pari do të ketë nevojë për ndihmën e Katarit, i cili duhet të mundë Argjentinën dhe më pas kampionin në fuqi.

Kroacia-Argjentina 19:23

Palestra në Kairo. 
Pa shikues. 
Gjyqtarë:  Paviçeviç dhei Razhnatoviq (Mali i Zi).
Shtatshet: Ar. 2 (2) – Kr. 5 (4).
Përjashtimet: Ar. 12 minuta – Kr. 8 minuta.
Kroacia: Shego (1), Peshiq; Mariq, Duvnjak 1, Horvat, Sharac, Karaçiç 1, Shtrlek, Çupiç 7 (4), Musa, Mamiq 3, Shebetiq 3, Mandiq 2 (1), Jaganjac 1, Martinoviq, Shipiq 1.
Argjentina: Maciel 1, Bar; Fernandez 3 (1), F. Pizzaro 4, S. Simonet 4 (1), Veinstein, D. Simonet 2, I. Pizzaro 2, Baronetto 3, Moscarielo 1, Carou 1, Fisher, Cami 1, Martinez, Mourinho 1, Bonano 1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat