Qerimi shpall listën për ndeshjet me Rumaninë

Hendboll

Qerimi shpall listën për ndeshjet me Rumaninë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 11:31
Qerimi shpall listën për ndeshjet me Rumaninë

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme.

Kombëtarja jonë në kuadër të grupit të tetë të fazës së dytë kualifikuese për Evropianin e vitit 2022, i luan dy ndeshje me Rumaninë. Ndeshja e parë me rumunët është më 10 mars në Prishtinë nga ora 19:30. Ndërsa e dyta luhet më 14 mars nga ora 17:00 në Bukuresht.

Kombëtaren tonë e presin dy ndeshje të vështira me Rumaninë, por synimet janë për mobilizim të plotë  dhe për të dhënë maksimumin në tentim për fitore ndaj rumunëve.

Bujar Qerimi, që në postin e selektorit u zgjodh më 17 shkurt, do të llogarit në lojtarët që edhe deri më tani ishin pjesë e ekipit kombëtar. Në listën e parë të tij nuk ka ndonjë emër të ri, ndërsa kthehen disa lojtarë që munguan në ndeshjet e para të këtyre kualifikimeve.

Grumbullimi i lojtarëve bëhet të premten (5 mars) nga ora 12:00 deri në ora 13:00 në Hotel Internacional në Prishtinë.

Në listën e Qerimit janë emrat e 18 lojtarëve.

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi.

5 Kastriot Jupa KH Besa Famgas

11 Valon Dedaj HSC Kreuzlingen (SUI)

14Drenit TahirukajHSC Kreuzlingen (SUI)

15Deniz TerziqiKH Prishtina

16Armir AgushiKH Prishtina

19 Oltion Beshiri KH Prishtina

24  Luigj QuniGC Amicitia Zürich (SUI)

25 Festim Mustafa KH Kastrioti

26 Drilon Tahirukaj KH Besa Famgas

27 Lulëzim Shabani KH Prishtina

28 Haris Berisha HSC Kreuzlingen (SUI)

31 Bujar Ramosa jKH Besa Famgas

33 Jon Muqolli KH Besa Famgas

34 Leonard Gegaj Kärra HF (SWE)

35 Rron Ramadani KH Prishtina

68 Egzon Gjuka KH Besa Famgas

91 Liridon Zena RK Zamet (CRO)

95 Armend Alaj ThSV Eisenach

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat