Bjondina Ramabaja me 11 gola, triumfon Ferizaj

Hendboll

Bjondina Ramabaja me 11 gola, triumfon Ferizaj

Më: 11 prill 2021 Në ora: 21:14
Bjondina Ramabaja me 11 gola, triumfon Ferizaj

Të dielën luajti edhe Ferizaj, kampioni aktual. Ferizaj fitoi 37:33 ndaj Vëllaznimit.

Ferizaj është kthyer në vend të katërt me 29 pikë. Vëllaznimi është i nënti me 12 pikë.

Bjondina Ramabaja me 11 gola dhe Iva Stojkovska me 9 gola ishin më efikaset te Ferizaj. Edona Radoniqi shënoi 10 gola për Vëllaznimin.

Ferizaj synon që të ruajë këtë pozitë deri në fund dhe të luajë në garat e play-off-it të Superligës së Kosovës në hendboll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat