Kreu i FHK-së priti presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës

Hendboll

Kreu i FHK-së priti presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës

Më: 14 korrik 2021 Në ora: 16:55
Kreu i FHK-së priti presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës

Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga këshilltari i tij, Besim Aliti, janë pritur sot nga drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës, kryetari Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci.

Të dyja palët kanë diskutuar gjetjen e formave të bashkëpunimit mes KOK-ut dhe FHK-së, derisa presidenti Krasniqi ka shprehur vullnetin dhe gatishmërinë për të bashkëpunuar ngushtë me drejtuesit e FHK-së.

Temë diskutimi ishte edhe përzgjedhja e Grantit Ekipor për Kombëtaren e Hendbollit, konkurrenca e meshkujve, grant ky që ndahet nga Solidariteti Olimpik i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, për çka drejtuesit e FHK-së shprehën mirënjohjen ndaj KOK-ut.

Image

Një tjetër çështje që u bisedua ishte Kampionati Botëror i Hendbollit për Universitete, i cili do të mbahet vitin ardhshëm në Prishtinë, pas organizimit të fituar nga Federata e Sportit Universitar të Kosovës.

Partner i këtij organizimi është edhe FHK-ja, e cila pritet të nënshkruajë edhe një memorandum bashkëpunimi me Federatën Botërore të Sportit Universitar (FISU).

Kryetari i FHK-së, Eugen Saraçini, është njëherit edhe nënpresident i KOK-ut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat