Verim Zherka, kryetrajner i ri i Prishtinës

Hendboll

Verim Zherka, kryetrajner i ri i Prishtinës

Nga: K.Goca Më: 21 korrik 2021 Në ora: 18:44
Verim Zherka, kryetrajner i ri i Prishtinës

Ish hendbollisti i gjeneratës së artë (viteve të 80-ta), Verim Zherka, sërish rikthehet në krye të klubit me renome Prishtina (meshkujt).

Ashtu siç u përfol para disa ditëve se Zherka pritet të emërohet kryetrajner i ri, ashtu edhe ndodhi.

Zherka do të udhëheq klubin bardhekaltër për edicionin e ri. 

“Verim Zherka, kryetrajneri i ri Prishtinës.

Me shumë kënaqësi ju njoftojmë se KH Prishtina, e udhëhequr nga z. Edi Kolgeci, ka arritur marrëveshje bashkëpunimi me trajnerin e mirënjohur, z. Verim Zherka. 

Zherka rikthehet në Prishtinë pas disa viteve, për të vazhduar dhe avancuar punën me gjeneratat e reja me kujdes të veçantë për talentët vendor”, njofton KH Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat