Kosova U17 humb nga Spanja, nesër ndeshja me Maqedoninë e Veriut

Hendboll

Kosova U17 humb nga Spanja, nesër ndeshja me Maqedoninë e Veriut

Më: 7 gusht 2021 Në ora: 22:28
Kosova U17 humb nga Spanja, nesër ndeshja me Maqedoninë e Veriut

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka luajtur të shtunën ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Evropian të Divizionit B.

Në Klaipeda të Lituanisë, Kosova U17 luajti me Spanjën dhe ka humbur me rezultat 39:9.

Hendbollistet spanjolle ishin dominante që nga fillimi i ndeshjes dhe kanë fituar pikët e para në këtë Evropian. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:3.

Arlinda Maloku e Ornela Haxhiu kanë shënuar nga dy gola, ndërsa nga një e kishin Elona Hyseni, Flaka Hoti, Elsa Kongjeli, Agnesa Hyssa e Eriona Gecaj. Por shumica e lojtareve kanë pasur përqindje të ulët të efikasitetit, ndërsa kanë kushtuar edhe gabimet e panumërta teknike, sidomos në pasime.

Është dalluar portierja Selvije Mullakadrija.

Natyrisht ndeshje si kjo me Spanjën shërbejnë që vajzat tona të reja të fitojnë përvojë dhe të kuptojnë se çka u duhet për paraqitje të nivelit më të lartë.

Nesër është ndeshja me Maqedoninë e Veriut, ndërsa shpresohet në paraqitje më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat