Serbët e Banjallukës ia kanë frikën Besës

Hendboll

Serbët e Banjallukës ia kanë frikën Besës

Nga: Kemajl Goca Më: 5 tetor 2021 Në ora: 19:12
Serbët e Banjallukës ia kanë frikën Besës

Ashtu si në edicionin e kaluar edhe në këtë edicion do të ndeshen në Kupën e Evropës në hendboll (meshkujt), kampioni i Kosovës, Besa Famgas nga Peja dhe Borci i Banjallukës, skuadër nga Republika Srpska e cila garon në Kampionatin e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Si zakonisht, mediat e Banjallukës provokojnë, siç është “Mondo.ba’. duke shkarravitur se “shorti donte që të kishin rival një përfaqësues nga e ashtuquajtura Kosova, ekipi i Besa Famgas”. Serbët e Banjallukës ia kanë frikën Besës.

Ndryshe nga viti i kaluar, ndeshja e parë këtë herë luhet në Banjallukë, me 17 tetor dhe ndeshja e kthimit është shtatë ditë më vonë në Pejë.

"Ata janë një ekip shumë me përvojë dhe cilësore, e cila ka lojtarë vërtet të mirë”, tha mes të tjera drejtori i klubit të Borcit, Vladimir  Brankoviq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat