Nuk transmetohet ndeshja Borci - Besa Famgas! Klubi serb me arsyetim të çuditshëm! 

Hendboll

Nuk transmetohet ndeshja Borci - Besa Famgas! Klubi serb me arsyetim të çuditshëm! 

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 18:12
Nuk transmetohet ndeshja Borci - Besa Famgas! Klubi serb me arsyetim të çuditshëm! 

Ndeshja mes Borcit nga Banjalluka dhe kampionit të Kosovës, Besa Famgas nga Peja, nuk do të transmetohet në televizion e këtij vendi. 

Klubi nga Republika Srpska që garon në Kampionatin e Bonjës dhe të Hercegovinës, ka dhënë arsyetimin e çuditshëm pse nuk mund të transmetohet ndeshja në kuadër të rrethit të dytë të Kupës së EHF-it në hendboll (meshkujt).

“Për shkak të arsyeve teknike nuk do të mund të transmetojmë direkt në TV ndeshjen e nesërme. 

Te gjithë qe duan te ndjekin ndeshjen duhet te nxitojnë në një nga pikat e shitjes (SD Borik dhe Trg Krajine), sepse biletat po zvogëlohen dhe numri i vendeve është i kufizuar”, shkruan në faqen e klubit,
Ndeshja luhet nesër në orën 18.00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat