Gjyqtarët Beqiri e Krasniqi - me notë të shkëlqyeshme në Kupën e Evropës

Hendboll

Gjyqtarët Beqiri e Krasniqi - me notë të shkëlqyeshme në Kupën e Evropës

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 21:17
Gjyqtarët Beqiri e Krasniqi - me notë të shkëlqyeshme në Kupën e Evropës

Gjyqtarët Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi referuan me sukses ndeshjen e rrethit të dytë të Kupës së Evropës në hendboll (meshkujt), mes skuadrave greke Diomidis Argous dhe Bianco Monte Drama 1986.

Drama 1986 triumfoi me rezultat 30:26 (17:12) ndaj vendasve.

Vëzhguesi grek, Stepan Partemian, siç mësohet, i ka vlerësuar me notë të shkëlqyeshme dyshen nga Kosova.

Në përgjithësi ndeshje u karakterizua me rivalitet por mysafirët ishin me të mirë dhe me meritë edhe fituan sfidën e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat