Trepça del në vend të parë, pikët edhe për Kastriotin e Prishtinën

Hendboll

Trepça del në vend të parë, pikët edhe për Kastriotin e Prishtinën

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 00:01
Trepça del në vend të parë, pikët edhe për Kastriotin e Prishtinën

Trepça nuk ka lejuar befasi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Të shtunën mbrëma, “xehetarët” fituan 37:24 ndaj Llapit, në kuadër të javës së pestë të Superligës së hendbollistëve.

Për Trepçën ishte fitorja e pestë rresht dhe tani udhëheq në tabelë me 10 pikë, dy më shumë se Besa Famgas e Prishtina. Besa Famgas nuk e ka luajtur ende ndeshjen e xhiros së pestë.

Llapi është i katërti me 6 pikë.

Mitrovicasit herët u shkëputën në rezultat dhe pas 30 minutave shifrat ishin 16:9. Fitorja e Trepçës nuk është rrezikuar në pjesën e dytë, ndërsa në fund rezultati ishte 37:24.

Kushtrim Kastrati e Shpëtim Mehmeti shënuan nga 11 gola për Trepçën. Artir Muçiqi ishte më efikasi te Llapi me 6 gola.

Po të shtunën Kastrioti fitoi në udhëtim ndaj Deçanit me rezultat 29:25. Deçanasit e fituan pjesën e parë me 12:10, por ferizajasit përmbysën rezultatin në pjesën e dytë dhe shënuan fitoren e dytë këtë edicion. Kastrioti është i pesti me 4 pikë. Deçani mbetet në kërkim të pikëve të para.

Në pjesën e dytë, deri në minutën e 40-të Deçani ishte në epërsi. Më pas u luajt ndeshje e barabartë, kurse afër minutës së 50-të Kastrioti kaloi në epërsi që e mbajti deri në fund. Vendasit u afruan në 26:25, por më nuk shënuan dhe pësuan në fund me 29:25.

Festim Mustafa shënoi 14 gola për Kastriotin. Drilon Tahirukaj ishte më efikasi te Deçani me 9 gola.
Të premten, Prishtina fitoi bindshëm ndaj Drenicës, 43:17.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat