Shkëlqejnë Pashke Marku e Sara Rexhepi

Hendboll

Shkëlqejnë Pashke Marku e Sara Rexhepi

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:47
Shkëlqejnë Pashke Marku e Sara Rexhepi

Skuadra zvicerane, Kreuzlingen, ka fituar 27:24 ndaj UGF Stockerau (Austri), në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane.

Në ndeshjen e luajtur të shtunën në Zvicër, ka shkëlqyer reprezentuesja e Kosovës, Pashke Marku. Ajo ka pasur efikasitet të lartë duke shënuar 9 gola nga 13 tentime.

Motrat Sara e Rina Rexhepi po vazhdojnë me paraqitje të mira në Ligën B të Danimarkës.

Të shtunën Sara e Rina me skuadrën AGF Handbold fituan 28:25 ndaj Lungbyt. Sara ishte më efikasja në ndeshje me 8 gola. 2 gola në fitore i shtoi Rina Rexhepi, që luajti përkundër telasheve shëndetësore që i kishte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat