Fitorja e tretë për Rahovecin

Hendboll

Fitorja e tretë për Rahovecin

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 11:32
Fitorja e tretë për Rahovecin

Rahoveci e ka shënuar edhe një fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të hënën, Rahoveci në palestrën e vet, e mposhti Zhegrën me rezultat 31:23. 14:10 ishte rezultati pas pjesës së parë.

Ndeshja i takoi javës së pestë. Tani Rahoveci ka 6 pikë, ndërsa Zhegra mbetet pa pikë.

Egzon Vuçitërna e Arlind Tanushi ishin më efikasët te Rahoveci me nga 6 gola. Te Zhegra 7 gola i shënoi Arbër Aliu.

Në Superligën e hendbollisteve janë luajtur dy ndeshje të javës së pestë. Ferizaj fitoi ndaj Vjosës me 38:24.

Ndërkohë të hënën, Ulpiana pësoi si vendase nga Vëllaznimi me rezultat 25:22.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat