Operohet Rexha

Hendboll

Operohet Rexha

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 21:57
Operohet Rexha

Klubi i hendbollit Istogu do të ndjejë dukshëm mungesën e hendbollistes Fatjona Rexhaj. 

Hendbollistja është operuar me sukses dhe pritet së shpejti të kthehet në fushë.

“Është operuar hendbollistja e Istogut Fatjona Rexhaj, përmes ndërhyrjes laserike të rekonstruksionit të ACL-së.
Istogu është përballur më tri lëndime të rënda para ndeshjeve të EHF European Cup dhe pas përfundimit të tyre

KHF Istogu ka filluar trajtimin e hendbollisteve të lënduara.

Pas operimit të hendbollistes Fatjona Rexhaj, tretmanit mjekësor do t’i nënshtrohen edhe Alberina Halitaj dhe Doresa Rugova, klubi ka marrë përsipër të gjitha shpenzimet e rikoperimit të hendbollisteve tona.

Hendbollistës tonë, Fatjonës i dëshirojmë shërim të shpejtë dhe suksese!”, njofton KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat