Eugen Saraçini: Ekipi i Besës me trajnerin Muqolli dëshmuan cilësi të lartë 

Hendboll

Eugen Saraçini: Ekipi i Besës me trajnerin Muqolli dëshmuan cilësi të lartë 

Nga: K.G. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:28
Eugen Saraçini: Ekipi i Besës me trajnerin Muqolli dëshmuan cilësi të lartë 

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, uron kampionin e Kosovës, Besa Famgas, për kualifikimin e rrethit të tretë të Kupës së Evropës në hendboll.

Besa Famgas shkëlqeu me lojë ndaj ekipit nga Republika Srpska, Borci, duke e mundur me rezultat 29:22 dhe e përmbysi humbjen e ndeshjes së parë me 28:25.

 “Fitore e madhe dhe e merituar e Besa Famgas kundër ekipit të Borac nga Banja  Lluka, sonte ne Karagac (29:22).

Ekipi i Besës me trajnerin Muqolli dëshmuan cilësi të lartë, ishin te frymëzuar dhe dërrmuan kundërshtarin.
Organizimi i jashtëzakonshëm, publiku korrekt dhe suportues shembullor. 

Urime Besa, suksese në rundin e tretë”, ka shkruar Saraçini në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat