Media boshnjake i jep jehonë: Besa përmbushi premtimin, skuadra nga Kosova kaloi Borcin në Evropë

Hendboll

Media boshnjake i jep jehonë: Besa përmbushi premtimin, skuadra nga Kosova kaloi Borcin në Evropë

Nga: Kemajl Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 21:52
Media boshnjake i jep jehonë: Besa përmbushi premtimin, skuadra nga Kosova kaloi Borcin në Evropë

Media boshnjake “Osllobogjenje’ i jep jehonë fitores së kampionit të Kosovës, Besa Famgas, ndaj ekipit nga Republika Srpska, Borci nga Banjalluka.  

“Besa përmbushi premtimin, skuadra nga Kosova e kaloi Borcin dhe kualifikohet në raundin e tretë të Kupës së Evropës.

Hendbollistët e Borcit të Banjallukës u eliminuan në xhiron e dytë të Kupës së Evropës nga ekipi i Kosovës, Besa Famgas, e cila fitoi ndeshjen e kthimit me rezultat 29:22 dhe kështu kaloi më tej me rezultat të përgjithshëm 54:50.

Borci e zgjidhi ndeshjen e parë në favor të tij me rezultatin 28:25, të cilin nuk arriti ta shpëtojë në Kosovë, kështu që Besa shkoi më tej. Gjuka me shtatë gola udhëhoqi vendasit drejt fitores vendasit, ndërsa gjashtë gola i realizoi Nikolla Prçe, kurse Terziqi dhe Jupa e përfunduan ndeshjen me nga katër gola.

Portieri Mehmeti priti 11 gjuajtje dhe Luzha 1”, shkruan mes të tjera media boshnjake.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat