Heroi i Besës, që ‘ngriu’ serbët e Republika Srpska-s

Hendboll

Heroi i Besës, që ‘ngriu’ serbët e Republika Srpska-s

Nga: K.Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 23:18
Mursel Mehmeti

Portieri Mursel Mahmeti është heroi i ndeshjes së Besa Famgas nga Peja, kampion në fuqi. 
Mehmeti pati mbrëmjen e tij, duke pritur shumë gjuajtje. 

Besa Famgas ngadhënjeu me rezultat 29:22 ndaj ekipit nga Republika Srpska, Borcit të Banjallukës, duke e përmbysur humbjen me 28.25 të sfidës së parë. 

Besa kualifikohet në rrethin e  tretë të Kupës së Evropës në hendboll, ndërsa Borci eliminohet e tubon valixhet për në shtëpi.

“11 pritjet e Murselit. Golat dhe lufta e Egzonit, Kastriotit, Denizit, Arbiosit, Jonit. Kontributi i gjithë të tjerëve, plus përkrahja e shikuesve. 

Rezultati: një fitore historike ndaj ish-kampionit evropian.

Formë e shkëlqyeshme e reprezentuesve të Kosovës, pjesë e Besa Famgas”, shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat