Superliga vazhdon me javën e tetë

Hendboll

Superliga vazhdon me javën e tetë

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 17:48
Superliga vazhdon me javën e tetë

Pas pushimit për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon me ndeshjet e javës së tetë.

Të gjitha ndeshjet janë të enjten, ndërsa në disa prej tyre pritet rivalitet dhe hendboll i mirë.

Derisa Besa Famgas llogaritet favorite ndaj Drenicës në Drenas (19:00) dhe Vëllaznimi ndaj Zhegrës (18:30), në tri takimet tjera mund të ketë më tepër rivalitet.

Deçani do ta kërkojë befasinë ndaj Trepçës në Mitrovicë (19:00), ndërsa ndeshje të mira pritet të jenë edhe Prishtina – Rahoveci dhe Llapi – Kastrioti. Edhe këto dy ndeshje zhvillohen prej orës 19:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat