Kryendeshja në kryeqytet

Hendboll

Kryendeshja në kryeqytet

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 23:24
Kryendeshja në kryeqytet

Ndeshja mes Prishtinës dhe Ferizajt vlerësohet kryesorja e javës së dhjetë në Superligën e hendbollisteve. Dy skuadrat e pjesës së epërme të tabelës takohen të dielën nga ora 18:30 në kryeqytet.

Prishtina është e dyta në tabelë me 16 pikë. Ferizaj mban vendin e katërt me 14 pikë. Dy skuadrat kanë në përbërje lojtare cilësore që pritet të shfaqin hendboll të mirë.

Të dielën është edhe takimi Drita – Ulpiana (12:30).

Ndërsa ndeshjet e së shtunës janë: Shqiponja – Vjosa (15:30), Vushtrria – Vëllaznimi (17:00), Samadrexha – Istogu (19:00), Kastrioti – Jusuf Gërvalla (15:00).

Në Ligën e Parë të hendbollisteve zhvillohet ndeshja e mbetur e javës së shtatë në mes të Prizrenit dhe Llapushës. Ky takim është të dielën nga ora 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat