Nga pesë fytyra të njohura të Kosovës, tre nuk janë në këtë botë

Hendboll

Nga pesë fytyra të njohura të Kosovës, tre nuk janë në këtë botë

Nga: K.G. Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 14:22
Nga pesë fytyra të njohura të Kosovës, tre nuk janë në këtë botë

Një foto sa një mijë fjalë! foto e viteve të 80-ta, kur hendbolli ishte në rangun më të lartë ish federativ.

Ahmet Hysenaj – Petrova, ish kryetar shumëvjeçar i klubit Kastrioti nga Ferizaj (ish Borci), ka bërë një përshkrim emocionues.  

 “Personalitete, që dhanë shumë për arsimim dhe posaçërisht për hendbollin e Ferizajt e të Kosovës, duke e ngritur ekipin e atëhershëm të ish-KH Borcit në elitën e ligës së parë të ish-Jugosllavisë, ligë e cila vlerësohej si liga më e fortë në Evropë, normalisht me ndihmën e ish-lojtarëve dhe udhëheqjes. Këtë radhë po e postojmë këtë foto:

Në rendin lart, nga e majta: Profesor Xhemail Kasumi, Prof.dr. Zef Gjoni (i ndjerë), Prof. dr. Mehdi Jashari (i ndjerë).

Në rendin poshtë: Gjergj Gjini (ndjerë) dhe Beqir Buqinca!”, ka shkruar Ahmet Hysenaj – Petrova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat