Java e 11-të me ndeshje interesante

Hendboll

Java e 11-të me ndeshje interesante

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 15:10
Java e 11-të me ndeshje interesante

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Edhe java e 11-të ofron shumë duele interesante dhe me rivalitet, ashtu si edhe xhirot e kaluara.

Dy skuadrat me traditë, Trepça e Kastrioti takohen nga ora 19:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Trepça e kishte fituar ndeshjen e parë në Ferizaj dhe po ka rezultate të mira. Aktualisht është e dyta me 16 pikë. Kastrioti ka pasur lëkundje në formë, ndërsa mban vendin e katërt me 12 pikë. Ferizajasit do të japin më të mirën në kërkim të revanshit sportiv.

Deçani, që në dy xhirot e kaluara mbeti pa pikë përkundër paraqitjes së mirë, e pret Llapin. Edhe kjo ndeshje luhet nga ora 19:00, të shtunën, njëjtë si takimi Drenica – Zhegra. Dy skuadrat e fundit të tabelës, Drenica e Zhegra kërkojnë pikë nga ky takim.

Të hënën është takimi Prishtina – Vëllaznimi (19:30), që po ashtu pritet të jetë interesant dhe me rivalitet. Ndeshja Rahoveci – Besa Famgas luhet më vonë për shkak të sfidës evropiane të ekipit pejan.
Në Ligën e Parë është java e nëntë. Vushtrria – Prizreni, Ulpiana – Drita, Samadrexha – Istogu, KEK-u – Vjosa janë takimet e kësaj jave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat