Vushtrria mysafire e Vjosës

Hendboll

Vushtrria mysafire e Vjosës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 18:59
Vushtrria mysafire e Vjosës

Kastrioti i Ferizajt e sfidon liderin e klasifikimit, Istogun, në javën e 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Ndeshja Istogu – Kastrioti luhet të shtunën nga ora 18:00, ndërsa istogaset janë në kërkim të dy pikëve të reja. Istogu ka fituar dhjetë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 20 pikë. Llogaritet favorit edhe ndaj Kastriotit, që mban pozitën e pestë me 13 pikë.

Të shtunën janë edhe ndeshjet: Ferizaj – Shqiponja (17:00), Jusuf Gërvalla – Drita (15:00), Vëllaznimi – Samadrexha (17:30) dhe Vjosa – Vushtrria (18:00).

Xhiroja hapet me ndeshjen Ulpiana – Prishtina, që luhet sot nga ora 19:30. Ndonëse Ulpiana është vendase, takimi luhet në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat