Istogu shënon fitoren e dytë në edicionin vjeshtor 

Hendboll

Istogu shënon fitoren e dytë në edicionin vjeshtor 

Nga: K.G. Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 18:46
Istogu shënon fitoren e dytë në edicionin vjeshtor 

Ekipi i hendbollit Istogu shënon fitoren e dytë në edicionin vjeshtor. 

“Istogu e ka përfunduar stinorin në mënyrën më të mirë me fitore bindëse. Hendbollistët e Istogut mposhten KEK-un me rezultat 29:14.

Ishte kjo ndeshja e fundit e sezonit vjeshtor që u zhvillua në Palestrën e Sporteve të qytetit në Istog”, njofton KH Istogu. 

KEK-u pësoi humbjen e gjashtë rresht dhe renditet në fund me -1 pikë e Istogu ka 2 fitore e 6 humbje, duke e zënë vendin e 7-të me 4 pikë në Ligën e parë të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat