FHK: Me fitore hapim rrugën drejt kalimit...

Hendboll

FHK: Me fitore hapim rrugën drejt kalimit...

Më: 2 janar 2022 Në ora: 22:28
FHK: Me fitore hapim rrugën drejt kalimit...

Kosova po i zhvillon përgatitjet e fundit para sfidës me Greqinë, e cila do të zhvillohet të mërkurën (19.15) në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë, në kuadër të parakualifikueseve për Kampionatin Botëror në hendboll.

Kombëtarja e Kosovës është gati për këtë ndeshje dhe synojnë fitore pas një barazimi e një humbje.  

“E fillojmë vitin me stërvitje në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, aty ku të mërkurën mbrëma ju presim për të na përkrahur në ndeshjen me Greqinë. 

Na presin stërvitje të rëndësishme të hënën e të martën që në ndeshjen vendimtare të jemi në formë optimale. 

Me fitore hapim rrugën drejt kalimit në raundin e dytë të kualifikimeve për Botëror”, njofton FHK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat