Dhjetë shënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës 

Hendboll

Dhjetë shënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 8 janar 2022 Në ora: 15:16
Festim Mustafa

Hendbolliti Festim Mustafa me ekip është në vend të pestë me 14 pikë, por si shënues prin në listë të Superligës së Kosovës.

Mustafa ka shënuar më së shumti gola për 14 ndeshje, gjithsej 138 gola apo ka 23 më shumë se Drilon Tahirukaj.

Mustafa, reprezentues i Kosovës, padyshim është hendbollisti më efikasi por edhe ndër më të mirët në ligë.
  
Renditja 

1. Festim Mustafa (KH Kastrioti)    138
2. Drilon Tahirukaj (KH Deçani) 115
3. Kushtrim Kastrati (KH Trepça) 104
4. Alban Haziri (KH Rahoveci) 101
5. Egzon Gjuka (KH Besa Famgas) 99
6. Hamdi Salihu (KH Kastrioti) 87
7. Arbios Mushkolaj (KH Besa Famgas) 81
8. Landrit Mustafi (KH Zhegra) 77
9. Lulzim Shabani (KH Prishtina) 77
10. Besian Abazi (KH Llapi) 76

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat