Televizioni kombëtar grek tallet me flamurin e Kosovës, shfaq hartën e...

Hendboll

Televizioni kombëtar grek tallet me flamurin e Kosovës, shfaq hartën e...

Më: 9 janar 2022 Në ora: 22:45
Televizioni kombëtar grek tallet me flamurin e Kosovës, shfaq hartën e...

Televizioni kombëtar i Greqisë ka prodhuar një skandal të madh gjatë ndeshjes kualifikuese për Botërorin 2023 mes Greqisë dhe Kosovës në hendboll.

“Dardanët” pësuan humbje sikurse në ndeshjen e parë në Prishtinë me një gol diferencë, pra 26:25.Televizioni kombëtar grek është tallur me flamurin e shtetit të Kosovës, duke e zëvendësuar hartën e kufijve të Kosovës me ata të Australisë.

Nuk dihet nëse ka qenë ndonjë gabim teknik apo ka qenë veprim i qëllimshëm, duke parë qasjen e institucioneve greke në raport me shtetin dhe simbolet e shtetit të Kosovës.

Natyrisht se ky skandal i grekëve është shpërndarë shumë edhe në rrjetet sociale, ndërsa nuk kanë munguar komentet negative.

Greqia është në mesin e shteteve që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat