Turqia pati një problem para nisjes në Kosovë 

Hendboll

Turqia pati një problem para nisjes në Kosovë 

Nga: K.G. Më: 11 janar 2022 Në ora: 19:20
Turqia pati një problem para nisjes në Kosovë, foto Eroll Popova

Kombëtarja e Turqisë nesër (19.15) do të përballet me Kosovën, në kuadër të xhiros së pestë të parakualifikueseve për Kampionatin Botëror në hendboll.

Turqit para nisjes për në Kosovë, patën një problem në aeroport të Stambollit për faktin se udhëtimi u shty për një orë për shkak të motit.

Siç njofton fotoreporteri i njohur shqiptar nga Kosova, Eroll Popova, tha se me gjithë problemin, turqit nuk vonohen, duke treguar seriozitetin e tyre si federatë.

Image

Foto Eroll Popova

Në Grupin 1, Greqia kryeson me 8 pikë, pasojnë Turqia 4, Belgjika 3 e Kosova 1.

Image

Ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë luhet nesër në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat