Jupa, 50 paraqitje me Kombëtaren e Kosovës

Hendboll

Jupa, 50 paraqitje me Kombëtaren e Kosovës

Më: 12 janar 2022 Në ora: 12:31
Jupa, 50 paraqitje me Kombëtaren e Kosovës

Hendbollisti i Besa Famgas nga Peja, Kastriot Jupa, ka arritur numrin e 50 ndeshjeve në fanellën e Kombëtares së Kosovës.

Jupa është i lumtur për këtë dhe synon të ketë edhe më shumë ndeshje. 

“Pivoti ynë, Kastriot Jupa, ka arritur shifër jubilare të ndeshjeve me Kombëtaren.

Plot 50 është shifra e ndeshjeve të tij. Është i pari që arrin këtë numër takimesh.

Gjithnjë në dispozicion të Kombëtares së Kosovës, luftarak e i pandalshëm. I qetë e sportist i vërtetë. 

Nuk kemi si mos ta veçojmë ndeshjen e tij të mahnitshme me Rumaninë...

Mirënjohje e respekt Jupa jonë”, shkruan në faqen e FHK-së.

Sonte në orën 19.15, Kosova përballet me Turqinë, në kuadër të ndeshjes parakualifikuese për Kampionatin Borëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat