Hasan Shala: Arsyetimi i vendimit të Komisarit të Garave sa është absurd aq është i paqartë 

Hendboll

Hasan Shala: Arsyetimi i vendimit të Komisarit të Garave sa është absurd aq është i paqartë 

Nga: K.G. Më: 3 maj 2022 Në ora: 15:09
Hasan Shala: Arsyetimi i vendimit të Komisarit të Garave sa është absurd aq është i paqartë 

Veprimtari i shquar i hendbollit, Hasan Shala, është i habitur se si Komisari i Garave i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Istref Sadriu, e ka vlerësuar veprimin e hendbollisteve të Ferizajt, kur e kanë nisur topin nga qendra në duel me Prishtinën, në ndeshjen e tretë të gjysmëfinales së play-off-it të Superligës së Kosovës.

Prishtina humbi në qindtën e sekondës së fundit me rezultat 30:29 nga Ferizaj dhe u eliminuan.  

“Mirëpo është esenciale që ato të mos jenë të qëllimshme dhe të mos ndikojnë drejtë për drejtë në rezultatin përfundimtarë! 

Image

Duke abstrahuar rastet e shkuara të përmendura mendoj se në ndeshjen e fundit ka pas shkelje materiale të rregullave të lojës e kjo më së miri shheet nga postimet e situatës së fillimit të gjuajtjes nisëse nga ana e mysafireve ku qartas rezulton se pranuesja e topit nuk është në pozitë të drejtë dhe se është dashur të përsëritet gjuajtja nisëse me përmirësim të pozitës së lojtares!

Mua më shumë më brengosë dhe befason vendimi i Komisarit të Garave ku konstaton se nuk ka pas shkelje materiale të rregullave të lojës dhe se ky aksion nuk ka ndikuar në rezultatin përfundimtarë të ndeshjes!

Nga fotot e postuara meç ndeshjen nuk e kam parë rezulton se ka pas shkelje materiale të rregullave të lojës dhe se kjo situatë e pa rregullt drejtë ka ndikuar në rezultatin përfundimtar të lojës nga se prej kësaj situate ka ra goli i fitores për mysafire prandaj arsyetimi i vendimit të komisarit të garave sa është absurd aq është i paqartë në vlerësimin e këtij momenti aq më parë kur të kihet parasysh pretendimi se goli paska rënë nga aksioni e jo nga gjuajtja nisëse!

Shpresojmë të jetë gabimi i fundit i cili sipas mendimit tim dëmton njerën ekip dhe se në të ardhmen mos të na përsëriten në mënyrë që përfundimi i garave të ketë rrjedhë të drejtë!”, komenton Hasan Shala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat