Të enjten finalja e dytë e hendbollistëve

Hendboll

Të enjten finalja e dytë e hendbollistëve

Më: 4 maj 2022 Në ora: 19:29
Të enjten finalja e dytë e hendbollistëve

Të enjten nga ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet zhvillohet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Takohen Prishtina e Besa Famgas, dy skuadrat kryesore të këtij edicioni.

Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën në Pejë e kishte fituar Besa me rezultat 38:30.

Kështu skuadra pejane vjen në Prishtinë për ta festuar titullin e kampionit. Besës në ndeshjen e dytë i duhet fitore apo barazim për ta siguruar titullin e radhës. Besa Famgas ka dominuar plotësisht këtë edicion, duke shënuar 31 fitore rresht.

Prishtina ishte e dyta, derisa në gjysmëfinale e kaloi Trepçën.

Prishtinasit kanë plane tjera për ndeshjen e dytë. Synojnë të japin më të mirën për të barazuar rezultatin në 1:1 dhe kështu të sigurojnë ndeshjen e tretë finale të plejofit.

Pritet ndeshje e bukur hendbolli, ndërsa pjesë e saj do të jenë shumë prej lojtarëve reprezentues të Kosovës që janë në të dy skuadrat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat