Faruk Shala qeshet me Ferizajn dhe Kastriotin

Hendboll

Faruk Shala qeshet me Ferizajn dhe Kastriotin

Nga: Kemajl Goca Më: 5 maj 2022 Në ora: 14:22
Faruk Shala qeshet me Ferizajn dhe Kastriotin

Kur Faruk Shala e nisi zejen e trajnerit, e kishte një ëndërr që të luajë me ekip në tempullin e hendbollit në Ferizaj!

Të paktën të luajë me ekipin me renome Kastriotin!

Nuk e besonte asnjëherë se do të vijë dita dhe në tempullin e hendbollit do të fitoi e të kremtoi titullin e kampionit.

Gëzimin më të madh në jetë e ka përjetuar dje sepse përveç që u bë kampion, iu tregoi Ferizajt se më nuk luan emri por puna dhe angazhimi, gjithsesi edhe investimi. Koha e emri ka kaluar!

Shala ende nuk po mund të besoj se aq shpejt u shndërrua në një trajner si një mace e zezë për Ferizajn dhe Kastriotin e Ferizajt.

Për 18 vite të ekzistimit të klubit, ka tre kupa e dy tituj. Ai tregoi dje mençuri në udhëheqjen e lojës, duke fituar finalen e dytë me rezultat 26:25 ndaj Ferizajt.

Shala sot qeshet me Ferizajn dhe Kastriotin, sepse ende nuk po beson se Istogu u bë fuqi për tempullin e hendbolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat