Ferizaj shijoi titullin në kohën e Sami Çerkinit, tani po vuan

Hendboll

Ferizaj shijoi titullin në kohën e Sami Çerkinit, tani po vuan

Nga: K. G. Më: 7 maj 2022 Në ora: 13:22
Ferizaj shijoi titullin në kohën e Sami Çerkinit, tani po vuan

Ferizaj që nga koha e largimit të Sami Çerkinit nuk fiton trofe! 

Ferizaj është kampion në edicionin 2019-2020 në hendboll (femrat), por më nuk ka arritur asnjë trofe që nga largimi i Çerkinit. 

Sot e asaj dite formula e lojës së tij është e panjohur për komunitetin e hendbollit, se si arriti pa stërvitje të fitoi kampionatin.

Ferizaj mbetet pa titull këtë edicion, por shpreson që këtë vuajtje ta thyejë nëse fitojnë Kupën e Kosovës, që mbahet me 14-15 maj.

Çerkini mbetet njeri i artë në klub deri me tash, i vetmi që iu ka sjellë trofe, pasardhësit e tij ende nuk po e arrijnë një gjë të tillë. Nga ikja e Çerkinit duket si një mallkim për klubin!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat