Ferizaj - mikpritës i finaleve të Kupës së Kosovës

Hendboll

Ferizaj - mikpritës i finaleve të Kupës së Kosovës

Më: 11 maj 2022 Në ora: 22:37
Ferizaj - mikpritës i finaleve të Kupës së Kosovës

Me turneun final të Kupës përfundon edicioni 2021/2022 i garave në hendbollin kosovar te seniorët. Turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës zhvillohet në qytetin e hendbollit – Ferizaj.

Pritet një mbyllje spektakolare e edicionit garues, ndërsa edhe interesimi i shikuesve pritet të jetë i madh. Udhëtimin në Ferizaj e kanë paralajmëruar adhurues të hendbollit nga qytete të ndryshme të vendit tonë.

Të shtunën janë ndeshjet gjysmëfinale në të dy konkurrencat. Fillimisht prej orës 14:00 e 16:00 takohen skuadrat e hendbollisteve. Terminet prej orës 18:00 dhe 20:00 janë të rezervuar për hendbollistët.

Të gjitha tetë skuadrat kanë pretendime për t’u paraqitur në finalet që zhvillohen të dielën prej orës 17:30 dhe prej orës 20:00

Të gjitha ndeshjet zhvillohen në palestrën “Bill Clinton”, ndërsa hendbolli i bukur dhe ndeshjet dramatike e me rivalitet nuk do të mungojnë. Organizatori i turneut final të Kupës është në përmbyllje të përgatitjeve dhe të shtunën çdo gjë pritet të jetë gati për spektakël hendbolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat