Istogu me strategji tjetër të lojës, synojnë të mbrojnë Kupën e Kosovës 

Hendboll

Istogu me strategji tjetër të lojës, synojnë të mbrojnë Kupën e Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 15 maj 2022 Në ora: 13:09
Istogu me strategji tjetër të lojës, synojnë të mbrojnë Kupën e Kosovës 

Istogu nuk do të luajë sikur dje kundër Prishtinës, por me një strategji tjetër të lojës dhe të bindur se do të mbrojnë Kupën e Kosovës në hendboll (femrat).

Kryetrajneri i Istogut, Faruk Shala, ka hartuar strategjinë e lojës, pasi mbrëmë ka studiuar fije e për pe lojën e Ferizajt dhe sot pret që t’i kundërpërgjigjet fuqishëm në finalen që luhet në orën 20.00 në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj.

Istogu deri me tash ka fituar tre herë Kupën e Kosovës.

Istogu e njeh mirë Ferizajn, pasi që dy herë u takua në finale të play-off-it dhe dy herë në kampionat, por kësaj radhe do të luajë me një sistem ndryshe ndaj vashave ferizajase. 

Fituesit e Kupës

2020/21 Istogu
2019/20 Vushtrria             
2018/19 Istogu
2017/18 Istogu             
2016/17 Prishtina             
2015/16 Prishtina
2014/15 Kastrioti
2013/14 Kastrioti             
2012/13 Kastrioti             
2011/12 Prishtina             
2010/11 Prishtina             
2009/10 Kastrioti             

2008/09  Prishtina             
2007/08  Prishtina             
2006/07  Kosova             
2005/06  Kastrioti
2004/05  Kosova  Vushtrri
2003/04 Prishtina
2002/03  Kosova Vushtrri
2001/02 Kastrioti             
2000/01 Vjosa             
1999/00 Trepça             
1998/99  (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)
1997/98 (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)
1996/97 Prishtina
1995/96 Kastrioti
1994/95 Prishtina             
1994/95 Vjosa

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat