Këto ishin fjalët e Izet Gjinovcit drejtuar Carles Puyolit 

Hendboll

Këto ishin fjalët e Izet Gjinovcit drejtuar Carles Puyolit 

Nga: K. G. Më: 2 qershor 2022 Në ora: 12:57
Këto ishin fjalët e Izet Gjinovcit drejtuar Carles Puyolit 

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, ka pasur rastin që të takohet me Carles Puyol, atëkohë futbollist i Barcelonës.

Ai ka kujtuar përmes një postimi takimin e tij para 8 viteve me legjendën e futbollit.

Carles Puyol në vitin 2014 u përshëndet nga Barcelona dhe loja aktive. Ai edhe sot mbahet mend nga mbrojtësit me karizmatik që ka pasur bota e futbollit.

Këto ishin fjalët e Izet Gjinovci drejtuar Carles Puyolit në vitin 2014: “Lojtarit të madh të Barcelonës Puyolit i shpreha ngushëllime për humbjen e Kampionatit në futboll, por edhe të skuadrës së hendbollit këtu në Veluxe Final4 që u zhvillua në Kpln, Puyol kishte ardh si fans i Barcelonës".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat