Pionierët i luajnë në Istog ndeshjet gjysmëfinale

Hendboll

Pionierët i luajnë në Istog ndeshjet gjysmëfinale

Më: 10 qershor 2022 Në ora: 23:39
Pionierët i luajnë në Istog ndeshjet gjysmëfinale

Të shtunën e të dielën janë ndeshjet e Turneut Final të Ligës së Pionierëve të Kosovës në hendboll. Pas çerekfinaleve interesante, hendboll i bukur pritet edhe në gjysmëfinale dhe në finale.

Turneu Final organizohet në Istog. Të shtunën janë ndeshjet gjysmëfinale.

Prej orës 10:00 takohen Deçani e Istogu, kurse prej orës 11:30 është ndeshja Besa Famgas – Llapi.

Të dielën prej orës 10:00 është ndeshja për vend të tretë, ndërsa finalja luhet prej orës 11:30.

Gara në Ligën e Pionierëve ka qenë interesante, ndërsa në skenë po del një gjeneratë premtuese. Puna që po bëhet në klube pritet të dal në pah edhe në ndeshjet e Turneut Final.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat