Deçani fiton ndaj Llapit

Hendboll

Deçani fiton ndaj Llapit

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 18:59
Pionierët, Deçani fiton ndaj Llapit

Deçani e ka fituar ndeshjen për vendin e tretë në Ligën e Pionierëve të Kosovës në hendboll.

Të dielën paradite në Istog, Deçani fitoi me rezultat të ngushtë, 20:19, ndaj Llapit.

Bilall Mazrekaj dhe Elijot Selmanaj shënuan nga 4 gola për Deçanin. Kurse te Llapi më efikasi ishte Etnik Bajoku me 7 gola. Nga 5 i realizuan Durim Talla e Edi Lushaku.

Deçani e Llapi me këtë ndeshje kanë përfunduar një edicion të suksesshëm. Në ligën e pionierëve, dy skuadrat kanë dëshmuar se i pret e ardhme e ndritur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat