Orgesa Gola - optimiste para finales: Synojmë vendin e parë 

Hendboll

Orgesa Gola - optimiste para finales: Synojmë vendin e parë 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 qershor 2022 Në ora: 16:22
Orgesa Gola - optimiste para finales: Synojmë vendin e parë 

Finalja mes Shqiponjës së Gjakovës dhe Ferizajt, pritet me kërshëri nga njomaket e hendbollit!

Shqiponja dhe Ferizaj, synojnë titullin e kampionit të Kosovës për pioniere.

Kapitenja e klubit të Shqiponjës, Orgesa Gola, njëherësh anëtare e Kombëtares së Kosovës U-16, tha se e pret me padurim finalen e nesërme (17.30) në palestrën e sportit “Shani Nushi” në Gjakovë.   

Orgesa luan në pozitën e qendrës dhe është lojtarja më e mirë në petkun e gjakovareve. 

“Synojmë vendin e parë.

Pres nga bashkelojtaret e mija si një organizatore, që loja të jetë kolektive, më e rëndësishmja ta kalojmë këtë pa ndonjë lëndim dhe ta marrim atë që kemi synuar deri tani”, thotë Orgesa për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat