Arben Muqolli: Gazeta “Bota sot”, ndër mediat e vetme që përkrah hendbollin 

Hendboll

Arben Muqolli: Gazeta “Bota sot”, ndër mediat e vetme që përkrah hendbollin 

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:23
Arben Muqolli

Kryetrajneri i kampionit dhe fituesit të Kupës së Kosovës, klubit të hendbollit Besa Famgas të Pejës, Arben Muqolli, tha se gazeta “Bota sot” është e vetmja që ka shkruar dhe po shkruan vazhdimisht për hendbollin e Kosovës. 

Muqolli e uron 27 vjetorin e gazetës “Bota sot” dhe iu është mirënjohës që në asnjë rrethanë nuk e ka anashkaluar këtë sport me traditë.   

“Urime 27 vjetorin dhe suksese.

E falënderoj gazetarin Kemajl Goca dhe gazetën ‘Bota sot’, që asnjëherë nuk iu ndanë hendbollit, çdo herë duke shkruar për rrjedhat e këtij sporti. Është ndër mediat e vetme që në çdo kohë i jep hapësirë hendbollit, si vendore po ashtu edhe ndërkombëtare.

Besoj e shpresoj se do të vazhdoni me këtë ritëm dhe jam optimist edhe për shumë vite tjera, duke uruar suksese e suksese.

 Gazeta ‘Bota sot’ është dritare e fuqishme e hendbollit po ashtu dhe me rubrikë të veçantë për këtë sport”, uron Muqolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat