Erza Hasani, ktheje dinjitetin e KHF Kastriotit, kërko disiplinë e suksese, këtë e duan dashamirët...

Hendboll

Erza Hasani, ktheje dinjitetin e KHF Kastriotit, kërko disiplinë e suksese, këtë e duan dashamirët...

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:57
Erza Hasani

Tifozët e hendbollit në Ferizaj, janë të etur për suksese!

Tifozët e hendbollit në Ferizaj duan trofe, titull dhe Kupën e Kosovës.
Tifozët në Ferizaj, duan një klub të organizuar ashtu si i ka hije, me një disiplinë të hekurt dhe një ekip të përforcuar me hendbolliste, të rikthehet fuqishëm në luftë për titull!

Presidentja e klubit, Erza Hasani, padyshim se e ka planin e saj!

Erza Hasani e di shumë mirë dhe e ka të qartë, se vetëm me disiplinën brenda klubit dhe përforcime, do të kthehet dinjiteti i klubit, që ka shtatë tituj në vitet e pasluftës. 

Dashamirët e lojës më të zjarrtë të këtij sporti, në tempullin e hendbollit, kërkojnë suksese. 

A do të jetë ky vit që presidentja e klubi do të kërkojë llogari fije e për pe për punën që bëjnë trajneret, për angazhimin e hendbollisteve për çdo rezultat në çdo ndeshje, pavarësish fitoreve apo humbjeve, të kërkohet përqindja në detaje e statistikave, kush kontribojë e humbi më shumë topa në ndeshje. 

Është koha që të kërkohet llogari në imtësi nga trajneret dhe lojtaret për rezultatet, pararasegjithash të krijohen kushtet  e favorshme, pastaj mos të amnistohet askush për mos punë apo mos angazhim ose mungesa në stërvitje.

Erza Hasani, një presidente e vyeshme dhe e fjalës, një vajzë e re e me elan, me vizione të qarta, e ka fuqinë dhe sigurisht nuk do të tolerojë më askënd për mossuksese në edicionin e ri, do t'ua tregojë derën atyre që nuk punojnë e angazhohen sipas rregullit të klubit!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat