Besa Famgas me kryetrajner të ri

Hendboll

Besa Famgas me kryetrajner të ri

Nga: K.G. Më: 24 korrik 2022 Në ora: 20:06
Besa Famgas me kryetrajner të ri

Besa Famgas emëron kryetrajnerin e ri, Nikolla Prce, që shumë vite e barti me sukses fanellën e ekipit pejan, tani do ta drejtojë, për  të vazhduar me trofe.

Kampioni i Kosovës ka zyrtarizuar kryetrajnerin e ri, ndërsa deri me tash ekipin e ka drejtuar Arben Muqolli dhe me sukses të madh.

“Legjenda e hendbollit të Bosnjë dhe Hercegovinës, Nikolla Prce është trajner i ri i klubit tonë.

Golashënuesi më i mirë në Përfaqësuesen e Bosnjës dhe Hercegovinës ( 444 gola ) si lojtar ishte pjesë e klubit tonë që nga viti 2019 derisa gjatë karrierës së pasur ka luajtur edhe në Kroaci, Bosnjë dhe Hercegovinë, Spanjë, Austri, Katar, Hungari dhe Poloni. 

Përvoja e një prej hendbollistëve më të dalluar në rajon do të jetë forcë shtesë e klubit tonë në rrugëtimin në garat vendore dhe ndërkombëtare”, njofton KH Besa Famgas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat