Ekipi i madh nuk lufton për vend të 5-të, ta kenë të qartë Aco Stankovski dhe Lirie Muhaxheri

Hendboll

Ekipi i madh nuk lufton për vend të 5-të, ta kenë të qartë Aco Stankovski dhe Lirie Muhaxheri

Nga: Kemajl Goca Më: 31 korrik 2022 Në ora: 19:33
Faton Hasani dhe Aco Stankovski

Ferizaj është qendër e hendbollit por ka shumë vite që tifozi i saj po vuan për titull dhe për Kupën e Kosovës.

Njohësit e hendbollit, disa prej tyre, thonë: “Kastrioti i ka mbetur vetëm nami, nuk është si dikur”.

Kastrioti (meshkujt), po ashtu edhe femrat, përfunduan në vend të pestë në edicionin e kaluar në Superligën e Kosovës.
Meshkujt e kanë kryetrajner maqedonin Aco Stankovski dhe femrat Lirie Muhaxheri.

Cilat janë objektivat për edicionin e ri?

Si Aco Stankovski dhe si Lirie Muhaxheri, duhet ta kenë të qartë, se Kastrioti nuk është ekip që lufton për ekzistencë as për vend të pestë, por kërkon trofe!

E para, nëse Kastrioti gjatë stinorit vjeshtor qoftë të meshkujt qoftë të femrat, të paktën nuk përfundon në vend të dytë, është dështim i madh, për ekipin më të madh në Kosovë.

E dyta, nëse përforcimet që i kanë kërkuar Aco Stankovski dhe Lirie Muhaxheri, nuk i përmbushin pritshmëritë, është përgjegjësi e tyre. Nëse përforcimet dalin ashtu si duhet dhe arrijnë suksesin, është meritë e trajnerëve.

Nëse kanë kërkuar përforcime nga kryesia dhe nuk i kanë i realizuar ato, le ta sqarojnë opinionin sportivë.

Nëse kryesia nuk iu del hakut, është faji ekskluzivisht i kryesisë dhe ajo duhet të bëjë më shumë, ose duhen të lëshojnë rrugë, të ecin në shtëpi. 

Nëse kryesia i përmbush të gjitha parakushtet, trajnerë nuk arrijnë pritshmëritë, dorëheqja është akti më i mirë ose shkarkimi i tyre. Kastrioti nuk është ekip për vend të pestë, ekip për trofe. Dikur palestra përplot me shikues, sot me pak shikues, 100, 200 rrallë e për mall 500! 

Aco Stankovski dhe Lirie Muhaxheri, paguhen dhe për atë ata duhet t’i japin llogaridhënie në klub dhe nëse nuk arrihen objektivat e para në vjeshtë, nuk ka rrugë tjetër pos dorëheqje! Kastrioti është ekip me renome, jo ekip si ngjau deri vitin e kaluar! Mbetet të shihet se si do të organizohen, përforcohen dhe çfarë do të bëjnë në edicionin  e ri. Është koha të këndellen!

Këtë e dijnë edhe kryetari i klubit të meshkujt, Faton Hasani dhe të femrat, Erza Hasani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat