E pazakontë, Fatmir Muhaxheri si Herkules, nuk e ka as një ndihmës! Po çudit sllovenët

Hendboll

E pazakontë, Fatmir Muhaxheri si Herkules, nuk e ka as një ndihmës! Po çudit sllovenët

Nga: Kemajl Goca Më: 2 gusht 2022 Në ora: 18:25
Fatmir Muhaxheri

Fatmir Muhaxheri po mahnit komunitetin e hendbollit!

Fatmir Muhaxheri është trajner i Kombëtares së Kosovës U-18 (meshkujt) dhe nuk e ka as një ndihmës, as trajner të portierëve, në përgatitjet që po zhvillohen në Slloveni!

Çfarë i duhen ndihmësit zotëri Muhaxherit, kur vet punon me 20 lojtarë e me portierë, që në zhargonin sportiv mund të quhet një lloj buldozeri! 

Kosova po përgatitet në Slloveni vetëm me Fatmir Muhaxherin.

Këto përgatitje bëhen për Evropianin e muajit të ardhshëm.

“Po, Fatmir Muhaxheri është atje, ndërsa sa ka qenë në Kosovë, Nexhdet Dobroshi i ka mbajt 7-8 stërvitje me portierë, por në Slloveni nuk ka udhëtuar për shkaqe të obligimeve që ka në punë, ndërsa një ndihmës tjetër është me Covid 19 dhe ka mbet i vetëm Muhaxheri pa dëshirën e tij”, tha në kushte anonime një anëtar i bordit të FHK-së për gazetën “Bota sot”. 

Muhaxheri nuk ka marrë asnjë ndihmës tjetër, kësisoj po tregohet një Herkules i hendbollit, e ka marrë guximin i vetëm që të ballafaqohet me të gjitha sfidat në Slloveni.

Muhaxheri po bëhet shembull i trajnerëve, një model i ri, që edhe mund të kopjohet modeli i tij edhe nga sllovenët: Një trajner me 20 lojtarë!

E pazakontë, sigurisht edhe sllovënët nuk kanë pa ndonjë gjë të tillë deri me tash, një model të ri, një trajner me 20 lojtarë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat