Edhe një maqedon i bashkohet Kastriotit! Beqa: Bislimi mbetet besnik i yni

Hendboll

Edhe një maqedon i bashkohet Kastriotit! Beqa: Bislimi mbetet besnik i yni

Nga: Kemajl Goca Më: 16 gusht 2022 Në ora: 12:09
Ekrem Beqa në të majtë dhe në mes Dario Petrovski

Skuadra me renome e hendbollit Kastrioti i Ferizajt, është përforcuar me hendbollistin nga Maqedonia e Veriut, Dario Petrovski.

Lajmi e ka bërë të ditur drejtori i klubit, Ekrem Beqa.

Përforcohen me lojtarin që luan në pozitën e mbrojtjes Dario Petrovski. Është 24 vjeçar dhe i gjatë 191 centimetra.

Ky hendbollisti ka luajtur për BM Guadalajara nga Spanja dhe HC Europharm Pelister.

Beqa nuk e ka përjashtuar mundësinë që të përforcohen edhe me një lojtar tjetër nga shtetet e jashtme.

Ai tha se lajmi tjetër i mirë është se janë marrë vesh me pivotin Jeton Bislimi. 

Sipas Beqës, Bislimi i mbetet besnik ekipit të Kastriotit.

Lojtarët që janë rikthyer nga Prishtina në KH Kastrioti: Lulzim Shabani, Festim Mustafa e Beni Syla, dhe përforcimet nga shtetet e jashtme Kristjan Anastasovski e Dario Petrovski.

 “Po e bëjmë ekipin ashtu si e dëshirojnë dashamirët e lojës së hendbollit të Ferizajt, do të luftojmë për trofe”, tha shkurt Beqa për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat