Istogu i luan dy ndeshje si vendas me Çairin në Evropë

Hendboll

Istogu i luan dy ndeshje si vendas me Çairin në Evropë

Nga: Kemajl Goca Më: 10 shtator 2022 Në ora: 12:40
Faruk Shala

Kampioni dhe fituesi i Kupës së Kosovës në hendboll (femrat), do t’i luajë dy ndeshje si vendas kundër ekipit shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Çairi.

Lajmi bëhet i ditur nga Faruk Shala, kryetrajner i Istogut.

Shala tha për gazetën kombëtare “Bota sot”, se kanë arritur marrëveshjen me klubin e Çairi, që dy ndeshje t’i luajnë në palestrën e sportit në Istog.

Ndeshjet zhvillohen me 15-16 tetor në kuadër të rrethit të dytë të Kupës së Evropës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat