Seminari i trajnerëve, shumë i suksesshëm

Hendboll

Seminari i trajnerëve, shumë i suksesshëm

Më: 11 shtator 2022 Në ora: 20:43
Seminari i trajnerëve, shumë i suksesshëm

Ka përfunduar seminari për trajnerë, që është vlerësuar shumë i suksesshëm.

Seminarin e ka organizuar Shoqata e Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës, ndërsa është mbajtur të shtunën e të dielën në Rahovec.

Interesimi i trajnerëve kosovarë të hendbollit ishte i madh, ndërsa gjatë dy ditëve në teori dhe në praktikë janë shtjelluar tema me rëndësi për zejen e trajnerit. Për trajnerët kosovarë ka ligjëruar lektorja nga Federata Evropiane e Hendbollit, Lidija Bojiq Çaçiq.

Seminari është organizuar në kuadër të shkollimit të trajnerëve, në bazë të RINCK Konventës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat