Istogu e nisë me fitore të thellë mbrojtjen e titullit, Shqiponja fiton derbin gjakovar

Hendboll

Istogu e nisë me fitore të thellë mbrojtjen e titullit, Shqiponja fiton derbin gjakovar

Më: 17 shtator 2022 Në ora: 22:28
Istogu e nisë me fitore të thellë mbrojtjen e titullit, Shqiponja fiton derbin gjakovar

Istogu e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullit të kampionit të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën, Istogu fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat bindës, 34:16. Ndeshja është luajtur në palestrën në Istog dhe i ka takuar xhiros së parë të Superligës.

Istogu ka nisur herët shkëputjen dhe ka arritur fitore të pritur.

Të shtunën u luajtën edhe dy ndeshje tjera të xhiros së parë. Ndeshja më interesante u zhvillua në Gjakovë, ku u përballën dy skuadrat e këtij qyteti.

Shqiponja fitoi ndaj Vëllaznimit me një gol dallim, 22:21.

Ndërkohë Vushtrria nuk ka lejuar befasi duke fituar në udhëtim ndaj Jusuf Gërvallës. Ndeshja në Deçan përfundoi me rezultatin 34:28 në të mirë të vushtrriaseve.

Dy ndeshje tjera janë të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat